Claritin

Латинско име: Claritin

ATX код: R06AX13

Активна съставка: Лоратадин (Лоратадин)

Продуцент: Schering-Plough Labo N.V., Heist-op-den-Berg, Белгия

Просрочено описание: 11.29.17

Цена в онлайн аптеки:

Кларитин - Н1-антихистамин, антиалергичен, антипрутично лекарство.

Активно вещество

Форма и състав на освобождаване

Предлага се в две лекарствени форми..

  • Таблетките са с бял или почти бял цвят, не съдържат примеси, овални, от едната страна има риск, запазената марка на чашата и колбата и числото 10, другата страна е гладка. Опаковани в блистери за 7, 10 и 15 броя.
  • Сиропът е безцветна или жълтеникава течност, прозрачна, не съдържаща видими частици. Опаковани в тъмни стъклени бутилки от 60 и 120 мл. Предлага се с разпределителна лъжица или 5 ml градуирана спринцовка.
Таблети1 таб.
Loratadine10 mg
Помощни вещества: царевично нишесте, лактоза монохидрат, магнезиев стеарат.
сироп1 мл
Loratadine1 mg
Помощни вещества: захароза (гранули), пропилен гликол, натриев бензоат, глицерол, изкуствен аромат (праскова), монохидрат на лимонена киселина (или безводна лимонена киселина), пречистена вода.

Показания за употреба

  • Кожни патологии с алергичен произход;
  • идиопатична уртикария (по-специално, хроничен курс);
  • целогодишен и сезонен алергичен конюнктивит и ринит (за премахване на симптомите, свързани с тези патологии - ринорея, сърбеж на носната лигавица, кихане, сълзене, усещане за сърбеж и парене в очите).

Противопоказания

  • Редки наследствени заболявания (остра липса на лактаза, непоносимост към галактоза или малабсорбция на глюкоза-галактоза) - поради наличието на лактоза в състава на таблетките;
  • възраст на децата до 2 години (за сироп) и до 3 години (за таблетки);
  • малабсорбция на глюкоза-галактоза, индивидуална непоносимост към фруктоза, дефицит на изомалтаза / сукраза - поради наличието на захароза в сиропа;
  • период на кърмене;
  • свръхчувствителност към компонентите на лекарството.

Използва се с изключително внимание при случаи на тежко функционално увреждане на черния дроб и по време на бременност..

Инструкции за употреба Claritin (метод и дозировка)

Таблетките и сиропът се приемат перорално, независимо от времето на хранене.

  • Възрастни (включително възрастни хора) и юноши над 12 години: 10 mg (1 табл. Или 2 чаени лъжички / 10 ml сироп) 1 път на ден.
  • Деца от 2 до 12 години: дозата се предписва в зависимост от телесното тегло.
  • С телесно тегло по-малко от 30 кг: 5 mg (1/2 табл. Или 1 чаена лъжичка / 5 ml сироп) 1 път на ден; с телесно тегло от 30 kg или повече: 10 mg (1 табл. или 2 чаени лъжички / 10 ml сироп) 1 път на ден.
  • Възрастни и деца с тегло над 30 кг със силно нарушена чернодробна функция: начална доза 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички / 10 ml сироп) всеки ден; с телесно тегло от 30 kg или по-малко: 5 mg (1 чаена лъжичка / 5 ml сироп) всеки друг ден.

В напреднала възраст и при хронична бъбречна недостатъчност не се налага коригиране на дозата.

Странични ефекти

Може да причини следните странични ефекти:

  • Централна нервна система: при възрастни - безсъние, сънливост, главоболие, замаяност; при деца на възраст от 2 до 12 години - повишена умора, нервност, главоболие.
  • Сърдечно-съдова система: тахикардия, сърцебиене.
  • Храносмилателна система: при възрастни - сухота в устата, повишен апетит, стомашно-чревни нарушения (гастрит, гадене), функционални чернодробни нарушения.
  • Кожа: алопеция.
  • Алергични прояви: анафилаксия, кожни обриви.

свръх доза

Симптоми на предозиране: главоболие, тахикардия, сънливост.

За да се елиминират негативните ефекти, причинени от предозиране, трябва да се направи промивка на стомаха и да се вземат адсорбенти (счукан активен въглен с вода), трябва да се проведе симптоматична и поддържаща терапия..

Лоратадин не се екскретира чрез хемодиализа. След спешна помощ е необходимо да се продължи наблюдението на състоянието на пациента.

Аналози

Аналози по ATX код: Alerpliv, Claridol, Lomilan, Loratadin, Tirlor.

Не вземайте решение сами да замените лекарството, консултирайте се с лекар.

фармакологичен ефект

Кларитинът е противоалергично лекарство. Основната активна съставка на лекарството - лоратадин, е трициклично съединение с подчертан антихистаминов ефект. Има бърз и дълготраен антиалергичен ефект..

  • Лоратадин не прониква в BBB и не засяга централната нервна система. Не засяга антихолинергични или седативни ефекти, т.е. не предизвиква сънливост и не влияе на скоростта на психомоторните реакции, когато се използва в препоръчани дози. Приемът на лекарството не удължава QT интервала на ЕКГ.
  • При продължително лечение са възможни клинично значими промени в жизнените показатели: данни от физически преглед, лабораторни резултати или ЕКГ.
  • Лоратадинът няма значителна селективност за хистамин Н2-рецептори. Почти няма ефект върху сърдечно-съдовата система или пейсмейкъра.
  • След прилагане започва да действа в рамките на 30 минути. Антихистаминовият ефект достига максимум след 8 - 12 часа от началото на действието и продължава повече от един ден.

специални инструкции

Деца на възраст от 2 до 3 години се препоръчват да приемат Claritin под формата на сироп.

Лекарството трябва да се прекрати 48 часа преди кожни тестове, тъй като антихистамините могат да изкривят резултатите от изследването..

Не е установено отрицателно въздействие върху способността за управление на превозни средства или извършване на други дейности, които изискват максимална концентрация на вниманието. В редки случаи обаче някои пациенти изпитват сънливост, когато приемат лекарството, което може да повлияе на изпълнението на горните действия..

По време на бременност и кърмене

Използването по време на бременност е възможно само ако предвидената полза за майката надвишава потенциалния риск за плода..

Когато предписвате лекарството по време на лактация, трябва да вземете решение за прекратяване на кърменето.

В детството

Лекарството е противопоказано при деца под 2 години (за сироп) и под 3 години (за таблетки).

Деца на възраст от 2 до 3 години се препоръчват да приемат Claritin под формата на сироп.

В напреднала възраст

С нарушена бъбречна функция

При бъбречна недостатъчност първоначалната доза от 10 mg (1 табл. Или 2 чаени лъжички / 10 ml сироп) всеки друг ден.

С нарушена функция на черния дроб

Използвайте с повишено внимание при чернодробна недостатъчност: начална доза от 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички / 10 ml сироп) всеки друг ден.

Взаимодействие с лекарства

Не засилва ефекта на етанол (алкохол) върху централната нервна система.

Комбинираната употреба с кетоконазол, еритромицин или циметидин може да повиши концентрацията на лоратадин в плазмата. Това увеличение обаче не е клинично значимо, включително според ЕКГ.

Условия за ваканция в аптеката

Продаван без рецепта.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на място, недостъпно за деца при температура, която не надвишава + 25 ° С.

Срок на годност: таблетки - 4 години, сироп - 3 години.

Цена в аптеките

Цената на Claritin, таблетки за 1 пакет започва от 209 рубли, сироп - от 237 рубли.

Описанието на тази страница е опростена версия на официалната версия на пояснението за лекарството. Информацията се предоставя само за информационни цели и не е ръководство за самолечение. Преди да използвате лекарството, е необходимо да се консултирате със специалист и да прочетете инструкциите, одобрени от производителя.

Claritin

Кларитин: инструкции за употреба

Алерон: Дермадрин: Дипразин: Ксизал: Лоризан: Телфаст: Хлоропирамин

Агист: Алерик: Лорано: Лоратадин: Лоризам: Еролин

Allergomax: Allergostop: Allergo: Altiva: Lorddes: Fenkarol: Eridez: Erius

  • Метронидазол (Антимикробно лекарство. Механизмът на действие е биохимичното възстановяване на 5-нитро групата на метронидазол);
  • Фенотропил (Ноотропно лекарство. Активира интегративната активност на мозъка, помага за консолидиране на паметта, подобрява концентрацията, вниманието);
  • Линекс (Антидиарейно лекарство. Нормализира, възстановява чревната микрофлора. Използва се при диария с различен произход, лекарствена дисбиоза, метеоризъм);
  • Мумийо (биостимулиращо лекарство. Стимулира функциите на имунната система, спомага за ускоряване на възстановителните процеси в организма);
  • Курантил (Има антитромбоцитен ефект. Намалява обратния транспорт на аденозин в клетките. Превенция и лечение на коронарна болест на сърцето, тромбоза, ендартерит).

Заявление за кларитин

Кларитинът е най-новото поколение антихистамин, който елиминира всички видове алергични реакции. Активното вещество на лекарството е лоратадин, ефективно премахва сърбежа, кихането, запушването на носа, кашлицата и сълзенето. Кларитинът се препоръчва при сезонен или многогодишен ринит, уртикария. Лекарството се предлага под формата на таблетки и сироп. Деца над 12 години и възрастни трябва да приемат 1 таблетка или 2 чаени лъжички сироп на ден. Деца от 2 до 12 години - половин таблетка или 1 чаена лъжичка сироп на ден. Това антиалергично средство не предизвиква сънливост, депресия или умора и не влияе върху способността за шофиране на превозни средства..

Кларитин сироп за деца

Някои алергични заболявания се появяват при деца поради вродени или по-късно придобити нарушения на имунната система. Понякога детето може да наследи алергия от родителите си. Първоначално се проявява като ексудативна диатеза, а след това се развива в други заболявания (например назална конгестия). В този случай Claritin сироп за деца ще ви помогне. Може да се използва за деца над 2 години. Лекарството противодейства на хистамина и премахва отока и сърбежа. Ефектът след приема на сиропа продължава 24 часа, така че е достатъчно да давате на детето 1 чаена лъжичка сироп на ден. Сиропът се понася добре от деца и практически не предизвиква странични ефекти..

Кларитин по време на бременност

По време на бременността появата на алергични реакции или техните обостряния е напълно възможна, следователно лекарите понякога могат да предпишат кларитин. Не оказва неблагоприятно влияние върху плода и бъдещата майка, но реакциите могат да бъдат различни и зависят от много причини. Кларитинът блокира хистаминовите рецептори, в резултат на което той не навлиза в кръвта и предотвратява алергична реакция. И тъй като не са открити ембриотоксични и тератогенни ефекти, пълната му безопасност за бъдещата майка не е установена и решението за употреба на лекарството се взема от лекуващия лекар. Като цяло, Claritin по време на бременност се предписва в крайни случаи..

Кларитин таблетки за възрастни, сироп за деца: инструкции, цена и отзиви

Лекарството Claritin за употреба се отнася до антихистамини за перорално приложение от групата на блокери на Н1-хистаминовите рецептори. 10 mg таблетки и сироп за деца се предписват при алергии и сенна хрема.

Форма и състав на освобождаване

Лекарството се предлага в следните лекарствени форми:

  1. Таблетки: овални с хомогенна структура от бяло или почти бяло.
  2. Сироп от 60 или 120 мл в бутилки от тъмно стъкло. В картонена кутия има 1 бутилка с инструкции за употреба, разпределителна лъжица или 5 ml градуирана спринцовка).

Активното вещество е лоратадин:

  • 1 таблетка - 10 mg;
  • 1 мл сироп - 1 mg.

Показания за употреба

Какво помага на Claritin? Таблетки и сироп се предписват на пациенти при следните състояния:

  • Обостряне на атопичния дерматит.
  • Алергичен конюнктивит.
  • Кожни обриви с алергичен характер в резултат на контакт с алерген (храна, домакински химикали, животински косми, прах).
  • Алергични реакции към лекарства.
  • Алергичен ринит.
  • Алергичен оток на носната лигавица.
  • копривна треска.
  • сенна хрема.

Инструкции за употреба (продължителност на приложение)

Кларитин се предписва перорално, независимо от храненето. Препоръчва се възрастни (включително възрастни хора) и юноши над 12 години да приемат Claritin в доза 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички (10 ml) сироп) 1 път на ден. За пациенти с нарушена чернодробна функция или бъбречна недостатъчност, началната доза трябва да бъде 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички (10 ml) сироп) всеки друг ден.

За деца на възраст от 2 до 12 години дозата Кларитин се препоръчва да се предписва в зависимост от телесното тегло:

  • с телесно тегло по-малко от 30 кг - 5 mg (1/2 таблетка или 1 чаена лъжичка (5 ml) сироп) 1 път на ден;
  • с телесно тегло 30 kg или повече - 10 mg (1 таблетка или 2 чаени лъжички (10 ml) сироп) 1 път на ден.

Продължителност на кларитин

Продължителността на курса на лечение зависи от скоростта на елиминиране на симптомите при остро състояние и може да варира от няколко дни до 2 седмици. Когато се използва като профилактично средство, можете да приемате лекарството за дълго време.

фармакологичен ефект

Кларитинът е противоалергично лекарство. Основната активна съставка на лекарството - лоратадин, е трициклично съединение с подчертан антихистаминов ефект. Има бърз и дълготраен антиалергичен ефект. Лоратадин не прониква в BBB и не засяга централната нервна система.

Кларитинът не влияе на антихолинергичните или успокоителните ефекти, т.е. не предизвиква сънливост и не влияе на скоростта на психомоторните реакции, когато се използва в препоръчани дози. Приемът на лекарството не удължава QT интервала на ЕКГ. При продължително лечение са възможни клинично значими промени в жизнените показатели: данни от физически преглед, лабораторни резултати или ЕКГ.

Лоратадин няма значителна селективност за хистаминови Н2 рецептори. Почти няма ефект върху сърдечно-съдовата система или пейсмейкъра. След приема на Claritin, той започва да действа в рамките на 30 минути. Антихистаминовият ефект достига максимум след 8 - 12 часа от началото на действието и продължава повече от един ден.

Противопоказания

Кларитин таблетки и сироп не се препоръчват за употреба:

  • с непоносимост или висока чувствителност към компонентите;
  • на възраст под 2 години;
  • по време на лактация.

Странични ефекти

Според инструкциите, Кларитин може да причини нежелани реакции:

  • Алергични реакции: много рядко - анафилаксия, обрив.
  • От храносмилателната система: повишен апетит (при възрастни), много рядко - стомашно-чревни нарушения (гадене, гастрит), сухота в устата, нарушена функция на черния дроб.
  • От страна на нервната система: нервност (при деца), сънливост, главоболие, безсъние, много рядко - умора, замаяност.
  • От сърдечно-съдовата система: много рядко - тахикардия, сърцебиене.
  • От страна на кожата: много рядко - алопеция.

Деца, по време на бременност и кърмене

Употребата на Claritin по време на бременност е възможна само ако предвидената полза за майката надвишава потенциалния риск за плода. Когато предписвате лекарството по време на лактация, трябва да вземете решение за прекратяване на кърменето.

Лекарството е противопоказано при деца под 2 години (за сироп) и под 3 години (за таблетки). Деца на възраст от 2 до 3 години се препоръчват да приемат Claritin под формата на сироп.

специални инструкции

Препоръчва се прекратяване на лечението най-малко 1 седмица преди кожен тест за алергени.

Взаимодействие с лекарства

Комбинираната употреба на кларитин и кетоконазол, еритромицин или циметидин може да повиши концентрацията на лоратадин в организма или неговия метаболит. Това обаче няма особено клинично значение..

Кларитинови аналози

Структурата определя аналозите:

  1. Erolin.
  2. Loratadine.
  3. Ломилан Соло.
  4. Clarifer.
  5. Lotharen.
  6. Clarotadine.
  7. Alertpriv.
  8. Clarisens.
  9. Tirlor.
  10. Clargotil.
  11. Claridol.
  12. Lomilan.
  13. LauraHexal.
  14. Clallergin.
  15. Веро Лоратадин.

Условия за почивка и цена

Средната цена на Claritin (10 mg таблетки № 10) в Москва е 237 рубли. Цената на сиропа достига 268 рубли за бутилка от 60 мл. Продаван без рецепта.

Съхранявайте на място, недостъпно за деца, при температура, която не надвишава + 25 ° C. Срок на годност: таблетки - 4 години, сироп - 3 години.

Кларитин таблетки: инструкции за употреба

Употреба по време на бременност и кърмене

Влияние върху способността за управление на превозни средства и други механизми

Условия за съхранение и срок на годност

Условия за ваканция в аптеката

Основни физикохимични свойства

Овални таблетки от бял или почти бял цвят с иконата „колба и купа“, линия на разлома и число „10“ от едната страна и плоска повърхност от другата страна, без чужди вещества.

структура

Всяка таблетка съдържа 10 mg лоратадин; помощни вещества: лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, царевично нишесте.

Фармакотерапевтична група

Антихистаминово (антиалергично) средство за системна употреба. ATC КОД: R06AX13.

Лоратадин (активният компонент на лекарството Claritin®) е трицикличен антихистамин със селективна активност спрямо периферните Н1 рецептори.

При повечето пациенти, когато се използва в препоръчваната доза, лоратадин няма клинично изразени седативни (хипнотични) или антихолинергични свойства.

При продължително лечение не са наблюдавани клинично значими промени в основните показатели за жизненоважни функции, лабораторни изследвания, физикален преглед или ЕКГ.

Лоратадин не притежава значителна активност по отношение на Н1 рецепторите. Лекарството не инхибира улавянето на норепинефрин и на практика не засяга сърдечно-съдовата система или активността на сърдечния пейсмейкър.

Проучвания с кожни тестове за хистамин след прилагане на еднократна доза от 10 mg показаха, че антихистаминовият ефект се проявява след 1-3 часа, достига пик след 8-12 часа и продължава повече от 24 часа. Няма развитие на лекарствена резистентност след 28 дни лоратадин.

Клинична ефективност и безопасност

Повече от 10 000 души (на 12 и повече години) са получавали лечение с лоратадин (таблетки от 10 mg) в контролирани клинични проучвания. Лоратадин (таблетки) в доза 10 mg 1 път на ден е по-ефективен от плацебо и толкова ефективен, колкото клемастин по отношение на подобряване на симптомите на (назален и не назален) алергичен ринит. В тези проучвания сънливостта се среща по-рядко с лоратадин, отколкото с клемастин, и с почти същата честота като с терфенадин и плацебо.

От участниците в тези проучвания (на 12 и повече години) 1000 души с хронична идиопатична уртикария са регистрирани в плацебо-контролирани проучвания. Лоратадин в доза 10 mg веднъж дневно е по-ефективен от плацебо при лечението на хронична идиопатична уртикария, както се доказва от намаляването на сърбежа, еритема и алергичния обрив. В тези проучвания честотата на сънливостта с лоратадин е подобна на тази при плацебо..

Около 200 деца (на възраст от 6 до 12 години) със сезонен алергичен ринит са получавали лоратидин (сироп) в дози до 10 mg веднъж дневно в контролирани клинични проучвания. В друго проучване 60 деца (на възраст от 2 до 5 години) получават лоратадин (сироп) в доза от 5 mg веднъж дневно. Наблюдавани са нежелани нежелани реакции. Ефективността при деца беше подобна на тази при възрастни.

Лоратадин се абсорбира бързо и добре. Употребата на лекарството с храна може да забави абсорбцията на лоратадин, но това няма никакъв ефект върху клиничния ефект. Бионаличността на лоратадин и неговия активен метаболит е пропорционална на дозата.

Лоратадин активно се свързва (от 97% до 99%) с плазмените протеини, а неговият активен метаболит с умерена активност (от 73% до 76%).

При здрави доброволци полуживотът на лоратадин и неговия активен метаболит в кръвната плазма е приблизително 1 и 2 часа, съответно.

След перорално приложение лоратадин се абсорбира бързо и добре и се подлага на обширен метаболизъм по време на първото преминаване през черния дроб, главно чрез CYP3A4 и CYP2D6. Основният метаболит деслоратадин е фармакологично активен и е по-отговорен за клиничния ефект. Лоратадин и деслоратадин достигат максимална плазмена концентрация (Tmax) 1-1,5 часа и 1,5-3,7 часа след употреба, съответно.

Приблизително 40% от дозата се екскретира с урината и 42% с изпражненията за 10 дни, главно под формата на конюгирани метаболити. Приблизително 27% от дозата се екскретира с урината през първите 24 часа. По-малко от 1% от активното вещество се екскретира в непроменена активна форма - като лоратадин или деслоратадин.

При здрави възрастни доброволци средният полуживот на лоратадин е бил 8,4 часа (интервал от 3 до 20 часа), а основният активен метаболит е 28 часа (в диапазона от 8,8 до 92 часа).

Нарушена бъбречна функция

При пациенти с хронично увредена бъбречна функция AUC и максималните плазмени концентрации (Cmax) на лоратадин и неговия активен метаболит се повишават в сравнение с тези при пациенти с нормална бъбречна функция. Средният полуживот на лоратадин и неговия активен метаболит не се различава значително от този при здрави хора. При пациенти с хронично бъбречно увреждане хемодиализата не влияе върху фармакокинетиката на лоратадин и неговия активен метаболит..

Нарушена функция на черния дроб

При пациенти с хронично алкохолно увреждане на черния дроб AUC и Cmax на лоратадин са били два пъти по-високи и активният му метаболит не се е променил значително в сравнение с тези при пациенти с нормална чернодробна функция. Полуживотът на лоратадин и неговия активен метаболит е съответно 24 и 37 часа и се увеличава в зависимост от тежестта на чернодробното заболяване.

Пациенти в напреднала възраст

Фармакокинетиката на лоратадин и неговия активен метаболит са сходни при здрави възрастни доброволци на средна възраст и здрави възрастни доброволци.

Фармакокинетиката при деца, при пациенти с нарушена сърдечно-съдова функция не са изследвани и няма данни.

Предклинични данни за безопасност

Данните от предклиничните проучвания показват липсата на специфична вреда за хората, която се основава на общоприети проучвания за безопасност, фармакология, токсичност при многократна доза, генотоксичност и канцерогенен потенциал.

При проучвания за репродуктивна токсичност не са наблюдавани тератогенни ефекти. Въпреки това, при плъхове са наблюдавани дългосрочни раждания и намаляване на преживяемостта на потомството при плазмени нива (AUC) на лекарството, 10 пъти по-високи от нивата при използване на клинични дози..

Показания за употреба

Claritin® е показан за симптоматично лечение на алергичен ринит и хронична идиопатична уртикария при възрастни и деца с тегло над 30 kg.

Кларитин таблетки: инструкции за употреба, отзиви и аналози

Ако лекарят препоръча таблетки Claritin за борба с алергии, инструкциите за употреба ще ви помогнат да не направите грешка с дозировката. Необходимо е да го прочетете, особено за да знаете дали това лекарство може да се дава на бебета.

Ще поговорим подробно за плюсовете и минусите на Claritin.

Форма на освобождаване, състав, дозировка

Производител белгийска компания Schering-Plough Labo N.V. доставя таблетки Claritin в малки картонени кутии. В тях от един до три блистера (сребърни чинии) със 7-ма, 10-та или 15-та таблетки с овална форма и бели.

Кутията съдържа инструкции за употреба, описание (резюме) на лекарството. Трябва да сте запознати с него, преди да приемете лекарството..

Как да приемате кларитин таблетки

Съставът на всяка такава таблетка Claritin включва 10 mg лоратадин (активен) и помощни вещества, които не могат да причинят алергии (например царевично нишесте).

Преди можете да си купите мехлем и капки със същото име „Кларитин“, но днес в продажба има само хапче и сироп за деца на две години. За новородени и бебета това лекарство е противопоказано.

Средната цена на лекарството е 250 ₽. Но числата могат да се различават, ако броят на таблетите е различен. Помислете за ефекта на таблетките "Claritin".

Кларитин - таблетки и сироп за деца до съдържанието ↑

Терапевтичен ефект на кларитин

Кларитин има три ефекта:

  • антиалергични (могат да се използват за лечение на алергии);
  • сърбеж;
  • антихистамин (спестява при остра алергична атака).

При човек (дете, възрастен) веществото хистамин причинява алергия. Той се "активира", когато алерген, като цветен прашец, навлиза в тялото.

Именно хистаминът причинява такива симптоми като зачервяване на кожата, възпаление, подуване на лигавицата, изтичане от носа, силен сърбеж. Кларитин таблетки (лоратадин, съдържащ се в тях) блокират хистамин.

Нови симптоми не се появяват и тези, които вече се притесняват, бързо отминават. Лекарството започва да действа след половин час. Постигнатият ефект се поддържа през целия ден.

Важно! Основното предимство на таблетките Кларитин може да се нарече фактът, че те нямат отрицателен ефект върху централната нервна система, което означава, че след приема на лекарството, той няма да стане сънлив.

Това е селективен тип експозиция на хистамин. Лекарства от второ поколение, Супрастин и други не могат да се похвалят с такова свойство.

Показания за употреба

Кларитин таблетките започват да пият, ако следните симптоми започнат да се смущават:

  • кихане
  • сърбяща кожа;
  • кожни обриви;
  • запушване на носа;
  • поток от носа;
  • зачервяване на очите;
  • сълзене.
Кларитин под формата на таблетки

Лекарят предписва таблетки Кларитин, ако малък или възрастен пациент е загрижен за:

  • алергичен ринит;
  • обрив (дерматит, екзема);
  • уртикария (хронична форма);
  • алергичен конюнктивит;
  • хранителна алергия;
  • алергична реакция към ухапвания от насекоми.

Кларитин таблетките трябва да се съхраняват на място, където децата не могат да го достигнат. Температура на съхранение - не по-висока от + 25 ° C. Срокът на годност е четири години..

Инструкции за употреба Claritin

Възрастните се нуждаят от таблетки Кларитин, за да изпият 1 табл. (10 mg) всеки ден сутрин, на обяд или вечер, преди или след хранене, с вода.

Ако пациентът е диагностициран с чернодробна патология, бъбречна недостатъчност, дневната доза трябва да бъде разделена на два дни: изпийте 1 табл. веднъж на два дни или половин таблетка дневно.

И в двата случая е необходима консултация с Вашия лекар. Ще помогне да се определи правилно дозата..

Деца под две години, "Claritin" е противопоказан. Двугодишните бебета са по-добре да дават сироп. За малки пациенти на възраст 3-12 години дозата на лекарството се изчислява, като се отчита теглото на детето:

  • до 30 килограма - предписвайте 5 mg Claritin (половин таблетка или, още по-добре, половин лъжица сироп).
  • повече от 30 килограма - предписвайте 10 mg (1 табл.).

Важно! Ако на пациента се препоръча да се подложи на алергенни тестове, например, за провеждане на кожни тестове за алергия, приемът на Claritin трябва да бъде спрян 48 часа преди този анализ. В противен случай резултатът може да бъде фалшиво отрицателен..

свръх доза

Ако допустимата дневна доза е надвишена четири пъти, пациентът има симптоми на предозиране: тахикардия, сънливост и главоболие.

При бебета с тегло до 30 килограма, освен ускорен пулс, се наблюдава бавно движение на пръстите, метещо движение на крайниците, извита уста и някои други признаци.

В такава ситуация се препоръчва да се отстрани Кларитин от тялото възможно най-скоро. За да направите това, пациентът се промива стомаха с физиологичен разтвор с добавяне на сорбент (прах и активен въглен, разтворен във вода).

Странични ефекти

Кларитин таблетки рядко причиняват нежелани реакции, но по време на клиничните изпитвания лекарите забелязват: деца на възраст 3-12 години по-често от пациенти от групата на плацебо изпитват главоболие, умора, нервност.

В същото време възрастните изпитваха главоболие, сънливост. Някои, напротив, бяха обезпокоени от безсъние. Други странични ефекти включват замаяност, гадене, усещане за сухота в устата, нарушена функция на черния дроб, алергичен кожен обрив, алопеция.

Друга съвместимост с лекарства

Тези, които решат да приемат други лекарства едновременно с Claritin, трябва да помнят: еритромицинът, циметидинът и кетоконазолът повишават концентрацията на кларитин в кръвта. Едновременната употреба на тези лекарства може да доведе до предозиране..

Таблетките не увеличават ефекта на алкохола върху централната нервна система. Етанолът не влияе върху ефективността на Claritin, но едновременното им приложение все още не се препоръчва..

Противопоказания Кларитин

Кларитин таблетки не трябва да се приемат:

  • тези, които имат индивидуална непоносимост към отделните компоненти на лекарството;
  • пациенти с нарушена поносимост към галактоза;
  • бременни жени.

Кларитин таблетки се предписват за бъдещи майки само ако има увереност, че това ще донесе повече полза, отколкото вреда. Изследвания в тази област не са провеждани, така че лекарите обикновено не препоръчват пиенето на Claritin по време на бременност. Кърмещите жени, ако приемат това противоалергично лекарство, не трябва да дават кърмата на бебето.

Кларитинови аналози

Таблетките Кларитин не са единственото антиалергично лекарство, достъпно за руския потребител. В аптеките можете да закупите както аналози, така и синоними на лекарството.

Аналозите се наричат ​​лекарства, които също включват лоратадин. Синонимите са таблетки и сироп, които имат същия ефект, но съдържат различно активно вещество. Според страдащите от алергии, аналозите спестяват от алергии не по-лошо от "Claritin".

Аналозите на кларитин включват Clallergin, Loratadin-Teva и някои други. Групата на синонимите Кларитин включва: Деслоратадин-Тева, Телфаст и други.

В аптеките можете да закупите различни антиалергични лекарства: Suprastin, Zirtek, Tavegil, Zodak, Erius. Три от тях са лекарства от първо или второ поколение. Последният, подобно на таблетките Кларитин, е 3-ти. Даваме кратко сравнително описание на тях..

Тавегил или Кларитин?

"Tavegil" - таблетки от първо поколение - се използват за борба с алергии, но те имат много странични ефекти: изсушават лигавицата на вътрешните органи (ларинкса, бронхите, червата); от тези хапчета сънен; те бързо стават пристрастяващи, което означава, че помагат не за дълго. За разлика от тях Кларитин:

  • не влияе неблагоприятно върху лигавицата и рискът от развитие на бактериални инфекции е минимален;
  • не пристрастява;
  • от него не спи.
Тавегил таблетки към съдържанието ↑

Супрастин или Кларитин?

Хапчетата „Супрастин“ се класифицират като лекарства от второ поколение. Кларитинът е съвременно средство. Кларитин таблетките са по-добри по няколко начина:

  • Без странични ефекти (пациентът няма да има нито гадене, нито повръщане, нито сънливост).
  • Не допринасяйте за бактериална инфекция.
  • Лигавицата в резултат на такова лечение не страда.
Супрастин таблетки до съдържание ↑

Зиртек или Кларитин?

Тези лекарства принадлежат към различни поколения: "Зиртек" - към 2-ро, "Кларитин" - към 3-то. Логично би било да се предположи, че Кларитин е по-добър. Но тези таблетки имат различни състави и, както показва практиката, в някои случаи Zirtek е по-ефективен. Специалистите препоръчват да се започне лечение с по-модерния Кларитин. И едва тогава, когато стане ясно, че той не помага, започнете да приемате Зиртек.

Зодак или Кларитин?

"Zodak" се нарича също лекарства от второ поколение. Той помага по-лошо от Кларитин, но се продава на капки и дозировката му може да бъде намалена. Ако е необходимо да се лекува например дете, по-добре е първо да изберете "Зодак". Когато стане ясно, че капките не помагат, можете да спрете да го използвате и да преминете към по-ефективни таблетки Claritin.

Важно! Възрастните трябва да започнат лечение на алергии с Claritin. Но всеки случай е индивидуален и някои пациенти отбелязват, че след приема на "Зодак" се почувстват по-добре. В такива случаи най-ефективният лек може да се намери емпирично.

Ериус или Кларитин?

И двете лекарства са класифицирани като лекарства от трето поколение. И двете са ефективни в борбата с алергиите и не предизвикват сънливост. Теоретично между тях няма разлика, но на практика често се наблюдава различна ситуация. Както отбелязват алерголозите, "Ериус" също помага да се отървете от алергичната кашлица. Това трябва да се помни при избора на антиалергично лекарство..

Можете също така да изберете по-ефективно лекарство, като вземете първо „Erius“, след това „Claritin“ и прецените вашето благосъстояние. И все пак най-доброто нещо, което можете да направите, е да се свържете с алерголог. Лекарят ще ви помогне да идентифицирате алергена и ще избере безопасно лекарство за вас със силен терапевтичен ефект, ще ви обясни как да го приемате..

Ако изберете ефективно лекарство за бебе, таблетките Диазолин могат да помогнат. Това лекарство не е противопоказано при деца под една година. За тях дозировката ще бъде 50 mg. Активното вещество е мебхидролин. Максималният ефект се постига след 1-2 часа и продължава 2 дни.

В някои случаи на пациентите, които искат да се отърват от алергиите за дълго време, се правят специални инжекции (например инжекции Diprospan). Този метод има противопоказания. По-специално, деца под 5 години. Децата често се спасяват със специален спрей от алергии. Добре доказани "Aqua Maris", "Vibrocil", "Otrivin Baby", но лекарят трябва да избере правилното лекарство. И си струва да запомните: за деца до една година този метод за лечение на алергии е противопоказан.

Ериус таблетки и сироп за деца до съдържание ↑

Кларитин разходи

Кларитин таблетки могат да бъдат закупени в аптека без лекарско предписание. Цената на лекарството е различна. Колко струва лекарството може да се разбере от броя на таблетките в продадената опаковка. Приблизителната цена на таблетките е показана в следната таблица.

Име на лекарствотоБрой хапчетаЦена
Кларитин таблетки, 10 mg7161 ₽
10₽ 210-220
тридесет540-580 ₽
към съдържание ↑

заключение

Таблетките Кларитин са антихистамин, антиалергичен, антипрутик и лекарство от последно поколение. Има силен терапевтичен ефект и практически няма странични ефекти..

Тези таблетки не трябва да се приемат за деца под три години, бременни и кърмещи майки. Claritin може да бъде закупен в аптека без лекарско предписание. Цената варира между 160-580 ₽.

Видео

Отзиви

Кларитин таблетките започнаха да се пият, както е предписано от лекар. Курсът ми на лечение продължи 2 седмици. Първия ден забелязах, че задръстванията и главоболието вече не се притесняват. Lachrymation премина само няколко дни по-късно.

Страдам от алергии от около 5 г. Пробвах много лекарства, но нищо не помогна. Моите мъки приключиха, след като започнах да пия таблетки Кларитин. Стана ми по-лесно 20 минути след като взех първото хапче.

Аз съм алергичен човек с опит. Кларитин ми помага много. Тя започна да пие хапчета по съвет на лекар, защото всичко, което беше пила преди да спре да помага. Сега не се страхувам от цъфтежа. Видях хапчета, дори когато малкият ми син беше бебе. Синът ми временно беше прехвърлен в сместа (предварително се консултирах с педиатъра кой да избере) и изразих млякото, за да не изчезне „.

Кларитин: инструкции за употреба

Кларитинът е антихистамин за орално приложение от групата на блокерите на Н1-хистаминовите рецептори.

Състав и форма на освобождаване

Кларитин се предлага в овални таблетки в блистери от 7, 10 или 15 броя (1-3 блистера) в картонена кутия. Подготовката е придружена от подробни инструкции.

Основната активна съставка на лекарството е лоратадин, 1 таблетка съдържа 10 mg от този компонент. В допълнение към лоратадин, съставът на лекарството включва помощни компоненти и лактоза монохидрат.

фармакологичен ефект

Лекарството за лечение на алергии, принадлежи към групата на селективните Н1 блокери на хистаминовите рецептори. Когато приемате хапчето вътре, терапевтичният ефект се развива след 10-15 минути и продължава 24 часа или повече. Активното активно вещество на лекарството не влияе пряко върху централната нервна система, няма седативен ефект и не инхибира скоростта на психомоторните реакции (при условие че стриктно се спазва дозировката).

Дори при продължителна употреба лекарството не причинява пристрастяване и сърдечни аномалии при пациентите, за разлика от някои други антихистамини.

Показания за употреба

Кларитин таблетки се предписват на пациенти при следните състояния:

  • Подуване на носната лигавица с алергичен характер;
  • Алергичен ринит;
  • Алергичен конюнктивит;
  • Обостряне на атопичен дерматит;
  • кошери;
  • Обриви по кожата с алергичен характер в резултат на контакт с алерген (храна, домакински химикали, животински косми, прах);
  • Сенна хрема;
  • Алергични реакции към лекарства.

Противопоказания

Преди да започне употребата на таблетки Кларитин, пациентът трябва внимателно да прочете приложените инструкции, тъй като лекарството има редица от следните противопоказания:

  • Индивидуална свръхчувствителност;
  • Възраст при деца под 3 години;
  • Периодът на кърмене;
  • Наследствена лактозна непоносимост.

Лекарството се предписва с повишено внимание по време на бременност и при тежки нарушения в черния дроб.

Дозировка и приложение

Таблетките на лекарството са предназначени за перорална употреба, независимо от храната. Възрастни и деца над 12 години се предписват по 1 таблетка сутрин 1 път на ден.

За деца от 3 до 12 години лекарят изчислява дозата на лекарството в зависимост от телесното тегло на пациента. Може да бъде ½ таблетки 1 път на ден или 1 цяла таблетка.

Пациенти в напреднала възраст или лица с нарушена функция на черния дроб, като правило, не се налага коригиране на дозата. Продължителността на лечението се определя индивидуално. При директен контакт с алерген или за елиминиране на уртикария е достатъчна една таблетка.

Бременност и кърмене

Безопасността на лекарството Claritin не е установена при използване на таблетки при бременни жени, поради което това лекарство не се препоръчва за лечение на алергии при бъдещи майки. Ако терапията е необходима, възможните рискове за плода и очакваните ползи за жената трябва да бъдат внимателно оценени..

Тъй като лоратадин може да се екскретира в кърмата, лекарството Кларитин не се предписва за лечение на жени по време на кърмене. Ако е необходимо лечение, кърменето трябва временно да бъде спряно..

Странични ефекти

В повечето случаи лекарството се понася добре от пациентите, но при хора с повишена индивидуална чувствителност могат да се развият следните негативни реакции:

  • Главоболие, раздразнителност, летаргия, сънливост, апатия;
  • Виене на свят;
  • Повишен апетит, сухота в устата, гадене, повръщане в редки случаи;
  • Нарушена функция на черния дроб;
  • Cardiopalmus;
  • алопеция.

свръх доза

С точното спазване на дозата, посочена от лекаря, вероятността от предозиране практически отсъства. Ако случайно погълнете голям брой таблетки или значително надвишите препоръчителната доза, пациентът развива признаци на предозиране, които се изразяват със следните клинични симптоми:

  • Гадене, гастралгия, повръщане, метеоризъм;
  • Понижено кръвно налягане, тахикардия;
  • Сънливост, слабост, апатия.

С развитието на такива прояви на пациента се препоръчва да предизвика повръщане, да изплакне стомаха, да даде ентеросорбенти вътре. Ако е необходимо, симптоматична терапия.

Взаимодействие с други лекарства

Кларитин таблетки могат да засилят терапевтичния ефект на хапчета за сън, успокоителни и успокоителни.

С едновременната употреба на лекарството с алкохолни напитки се засилва инхибиращият ефект върху централната нервна система.

При предписване на лекарство с ентеросорбенти или антиациди трябва да се поддържа интервалът между дозите, който трябва да бъде най-малко 3 часа, в противен случай терапевтичният ефект на лоратадин ще бъде намален.

специални инструкции

Хората, които са предразположени към алергични реакции, трябва да бъдат прекратени, преди да използват диагностични тестове, тъй като антихистамините могат да доведат до изкривяване на резултатите от изследването..

За деца под 3 години Claritin се предписва под формата на сироп, дозата на лекарството се изчислява от лекаря в зависимост от телесното тегло.

По време на лечението с лекарството можете да продължите да шофирате колата или механизмите, тъй като лоратадин не влияе върху функционирането на централната нервна система.

Аналози на таблетки Кларитин

Аналозите на кларитин включват:

Преди да замените предписаното лекарство с един от тези аналози, винаги трябва да се консултирате с вашия лекар.

Условия за почивка и съхранение

Кларитин под формата на таблетки се отпуска от аптеките без рецепта. Съхранявайте таблетки при температура, която не надвишава 25 градуса, извън обсега на деца. Срокът на годност на лекарството при тази форма на освобождаване е 4 години. След този период лекарството не може да се приема перорално.

Кларитин Цена

Приблизителната цена на таблетките Claritin в аптеките в Москва е 160 рубли.

Кларитин: инструкции за употреба на сиропа и защо е необходим, цена, отзиви, аналози

Кларитин е лекарство, което елиминира симптоматичните прояви на алергии по време на припадъци. Едно от малкото лекарства, които могат да се приемат като превантивна мярка за предотвратяване на рецидивите на хронични заболявания с алергично възпаление в патогенезата (бронхиална астма). Като селективен блокер на хистаминовите рецептори по механизма на действие и основното активно вещество, Кларитин не влияе върху състоянието на вътрешните органи, засягайки само клетъчните структури, пряко участващи в алергичния процес. Селективността на действието върху хистаминовите рецептори определя липсата на странични ефекти, налични в други лекарства от тази посока и не предизвиква суха лигавица, сънливост или инхибиране на реакции.

Доза от

Формата за освобождаване на Claritin днес са таблетки и лечебен сироп, наричан още бебешки Claritin, тъй като може да се използва за лечение на алергии при деца, без да причинява обичайни затруднения при преглъщането. Сиропът е прозрачен хомогенен разтвор, който обикновено не съдържа примеси или утайки и не изисква предварително разбъркване преди употреба. Таблетките са направени овални, със специфично значение (чаша или колба с числото 10 в средата, което позволява да се разграничи лекарството от други от подобен тип. От обратната страна има риск, който позволява, ако е необходимо, да се разделят таблетките наполовина.

Описание и състав

Сиропът се предлага на тъмно в стъклени бутилки, с обем от 60 и 120 мл, в комплект с мерителна лъжица, инструкции и картонена кутия за опаковане на комплекта. Хапчета с бял цвят, с овална форма с премерено изрязване от едната страна и с характерна икона за маркировка от другата. Броят на таблетките в блистера варира и може да бъде 7, 10, 20 и 30 таблетки.

И при двете форми на лекарството основната активна съставка е лоратадин, съдържа се в 1 ml сироп в количество от 1 mg, а в една таблетка - 10 mg. Таблетките и сиропът са опаковани в картонена кутия, към лекарствените форми са приложени инструкции за употреба, за сироп се използва мерителна лъжица, с която можете да измерите необходимата доза.

В допълнение към основната активна съставка - лоратадин, таблетката използва помощни вещества, насочени към ускоряване на смилаемостта: магнезиев стеарат, лактоза и царевично нишесте. Помощните вещества се съдържат в малко количество, лоратадин присъства 10 mg.

Сиропът съдържа 1 mg активно вещество в 1 ml, от използваните помощни вещества:

  • глицерол;
  • пропиленгликол;
  • натриев бензоат;
  • гранулирана захароза;
  • лимонова киселина:
  • дестилирана вода;
  • изкуствен аромат (праскова).

Някои характеристики на помощните компоненти правят желателно провеждането на кожни тестове не по-късно от ден след прилагането му и едновременната употреба на алкохол или съдържащи алкохол продукти е невъзможна и нежелателна..

Фармакологична група

Кларитин се отнася до антихистамини със селективен спектър от действия, използването на които ви позволява ефективно да премахнете симптомите на алергична патология, като същевременно избягвате обичайните отрицателни прояви на такива лекарства под формата на сънливост, летаргия, забавена реакция и сухи лигавици..

Липсата на седативен ефект се дължи на невъзможността активното вещество да проникне през кръвно-мозъчната бариера и да се свърже директно с хистаминовите рецептори, но има способността да ги блокира за половин час след приема на лекарството и да удължи терапевтичния ефект за един ден. Антипрутичният, антиалергичен и антихистаминов ефект от употребата на Claritin дава основание да го причислим към групата с широкоспектърни антихистамини.

Показания за употреба

Обхватът на Кларитин е доста широк и включва много аспекти на борбата с проявите на алергични реакции в организма. Като антиалергично лекарство, лекарството може да се използва в много случаи, когато се изисква блокиране на хистаминовите рецептори и симптоматично елиминиране на проявата на експозиция на алергена.

Лекарството се използва при следните състояния:

  • сенна хрема или сезонен алергичен ринит;
  • алергичен ринит, който не е свързан със сезонни събития (целогодишно);
  • сезонен алергичен конюнктивит;
  • постоянен (целогодишен) алергичен конюнктивит;
  • хронична уртикария:
  • дерматит, екзема и други кожни заболявания с алергичен характер;
  • Оток на Quincke;
  • алергични реакции към ухапвания от насекоми или присъстващи продукти от тяхната жизненоважна дейност;
  • псевдоалергични реакции, свързани с употребата на хистаминови рецепторни либерали.

Приемът на лекарството ви позволява да премахнете всякакви прояви на алергични и псевдоалергични реакции, свързани с активността на възпалителния процес: назална конгестия и подуване, кихане и сърбеж, причинени от отрицателна проява, сълзене и изпускане от носен произход, кожни прояви под формата на сърбеж, обриви, мехури, парене, придружени подобни прояви в периназалната област, както и върху очната конюнктива, бронхоспазъм.

за възрастни

Употребата на лекарството се препоръчва при всякакви лезии на лигавицата и кожата, които могат да възникнат под формата на:

  • алергичен ринит;
  • уртикария;
  • алергичен дерматит;
  • хранителни алергии;
  • псевдоалергични реакции;
  • атопична бронхиална астма.

Лекарството се приема при липса на индивидуална непоносимост към основното вещество на лекарството или неговите отделни компоненти.

за деца

За деца се препоръчва употребата на лекарството в сироп, но от определена възраст детето може да приема лекарства за таблетки, особено ако има индивидуални противопоказания за сиропните вещества (захарен диабет или храносмилателни заболявания).

за бременни и кърмещи

При бременни жени и особено по време на кърмене лекарството не се препоръчва, тъй като основното му вещество се екскретира в кърмата. Ако приемането на антиалерген е въпрос от жизненоважна необходимост, храненето на бебето се прекъсва.

Противопоказания

Лекарството не се препоръчва за употреба от деца под 2 години, бременни и кърмещи майки, не може да се използва за индивидуална непоносимост към отделните компоненти, които съставляват лекарството, или неговото основно вещество, при недостиг на лактоза.

Дозировка и приложение

Приемът на лекарството е строго според препоръките на лекаря, в предписаната дозировка, която определя естеството на патологията, степента на нейното развитие и индивидуалното състояние на пациента.

за възрастни

Препоръчва се единична доза от лекарството: 1 таблетка 1 път на ден, превишаването на предписаната доза може да доведе до нежелани странични ефекти.

за деца

За деца на възраст от 2 до 12 години се препоръчва еднократна доза сироп (5 mg) или половин таблетка. Ако теглото на детето надвишава възрастовите стандарти, лекарят предписва дозата.

за бременни и кърмещи

Лекарството се препоръчва само ако очакваната полза надвишава потенциалното увреждане на плода и представлява минималната терапевтична доза за възрастни..

Странични ефекти

Клиничните проучвания на лекарството показват, че децата по-добре понасят употребата му и поради странични ефекти имат летаргия, сънливост, нервност, раздразнителност и главоболие. При възрастни лекарството може да причини аномалии в стомашно-чревния тракт (гастрит, нарушения на изпражненията), главоболие, гадене и сухота в устата, функционални нарушения на черния дроб, тахикардия и сърцебиене, както и умора, плешивост, сънливост и забавени реакции.

Взаимодействие с други лекарства

Нежелателно е да се използва Claritin едновременно с цименидин, кетоконазол и еритромицин, тъй като това води до повишаване на плазмената концентрация на основното активно вещество.

специални инструкции

На децата се препоръчва да приемат лекарството под формата на сироп, но ако индикаторите за тегло на възрастта са надвишени, дозировката се изчислява индивидуално и могат да се използват таблетки. Тъй като задръжките и главоболието се отбелязват като странични ефекти, най-добре е да се въздържате от шофиране, докато приемате лекарството.

свръх доза

Причинява се само от значителни превишения на предписаната доза и се елиминира чрез приемане на адсорбенти и промиване на стомаха с натриев хлорид. симптоматично лечение се прилага при поява на симптоми.

Условия за съхранение

Срокът на годност на лекарството е 4 години, сиропът може да се съхранява в опаковано състояние в продължение на 3 години, ако стегнатостта на опаковката е нарушена - не повече от 2 месеца. Да се ​​съхранява на хладно и тъмно място, на място, недостъпно за деца и за предпочитане в картонена фабрична опаковка..

Аналози

Аналозите на кларитин включват следните лекарства:

  1. Ломилан е пълен аналог на лекарството Кларитин. Предлага се в таблетки и суспензии. Това е качествен генерик, който струва по-малко от Claritin. Суспензията може да се дава на деца над 2 години, таблетки - от 3 години.
  2. Фенистил се отнася до заместители на кларитин за клиничната и фармакологичната група. Произвежда се на капки, които са разрешени за бебета по-големи от 1 месец. Не трябва да се приема от жени в положение, когато вътрешните органи на плода са положени (първите 3 месеца от бременността).
  3. Xizal е висококачествен заместител на Claritin, чиято активна съставка е левоцетиризин. Предлага се на капки (може да се приема от 2 години) и таблетки (от 6 години). Xizal се предписва при същите заболявания като Claritin. Не може да се предписва на бременни и кърмещи.
  4. Kestin принадлежи към аналозите на Claritin в терапевтичната група. Лекарството се продава в сироп, който може да се дава на пациенти на възраст над 6 години, а в обикновени и абсорбируеми таблетки са разрешени от 15 години. Kestin не трябва да се приема от жени в позиция и кърмене.
  5. Ериус е оригинално лекарство, съдържащо деслоратадин като терапевтичен компонент. Това лекарство е доказано в клинични изпитвания. Детската лекарствена форма е сироп за перорално приложение, който е разрешен от година. Предлага се и в абсорбиращи се и конвенционални таблетки с покритие, които могат да се приемат от пациенти над 12 години..

Цена на лекарството

Цената на Claritin е средно 326 рубли. Цените варират от 160 до 662 рубли.